Бібліотечні події






Завершився ремонт бібілотеки! Хочу висловити величезне ДЯКУЮ всім хто був залучений в цьому проекті.
На фотографіях покажу якою була бібліотека і якою стала тепер.



























Визначна подія сталася на початку травня в бібліотеці-філії с. Шаланки, почав працювати ляльковий театр "Дзвіночок". Враховуючи сучасне економічне становище, створення такого театру – диво. Дякуючи програмі "Створюємо інноваційний культурий продукт" від Українського культурного фонду вистави проходять безкоштовно на українській мові для представників нацменшин.
Маленькі артисти показали казку: «Червона Шапочка". І хоч артистами були учні 5 класу, грали вони не гірше професіоналів. Вдало підібрана музика, красиві ляльки, загадкова атмосфера зачарували маленьких глядачів.
Діти з дитячого садочку стають користувачами бібліотеки, знають де вона знаходиться, і що в ній є цікаві книги й не тільки.
Після виступу ляльки дали приміряти і розіграти сценку, і це взагалі щастя, яке надовго залишається у пам’яті.
Кожна лялькова вистава проходить українською мовою і так ляльковий театр розвиває мовлення, мислення, увагу, пам’ять, уяву, дрібну моторику рук. Ходити і говорити одночасно важко але діти все одно залюбки беруть участь в виставах.Визначна подія сталася на початку травня в бібліотеці-філії с. Шаланки, почав працювати ляльковий театр "Дзвіночок". Враховуючи сучасне економічне становище, створення такого театру – диво. Дякуючи програмі "Створюємо інноваційний культурий продукт" від Українського культурного фонду вистави проходять безкоштовно на українській мові для представників нацменшин.











Літературний вікенд
«Веселись, грай і книжки читай»
Всі люблють відпочивати, весело проводити час, а якщо цей час проводити з користю, то це ж удвічі краще!
 26 червня було проведено інтелектуально-дитячий вікенд. Захід проходив на галявині біля бібліотеки. З дітьми проводились рухливі та інтелектуальні ігри. Між розвагами зав. бібліотекою-філією запросила учнів взяти участь в цікавій вікторині, де вони були активні і продемонстрували свої знання відповідаючи на квіз питання. В конкурсі “Цікавий світ загадок“ діти проявили свою кмітливість. Захопила дітей запропонована ідея малювання на асфальті.
Мета цього заходу- показати дітям, що бібліотека не тільки «дім» книги, але і територія захоплюючих і веселих подорожей.
Учні весело провели вікенд в бібліотеці, лунав сміх і радість, гарний настрій був в усіх.












Бібліотека-філія с. Шаланки з травня по жовтень поточного року бере участь у реалізації проекту «Найміцніший кордон-державна мова» від Українського культурного фонд який реалізується працівниками 10 публічних бібліотек Виноградівщини. Так як Виноградівщина – міжетнічний район в якому понад 70 % становлять українці, 26%- угорці, 4% – представники інших національностей, ціль проекту - розширення функціонування української мови серед представників нацменшин району у всіх сферах суспільного життя, виховання національної мовної свідомості, як інструменту об’єднання українського суспільства, засобу зміцнення державної єдності України, її державної незалежності та національної безпеки.
В рамках проекту при бібліотеці-філії с. Шаланки діє ляльковий театр "Дзвіночок". Поставивши акцент на відносно низькому рівні знань української мови дітьми угорськомовних сіл, метою театру є популяризація української мови та культури серед найменших представників нацменшин. Постановки казок здійснюються українською мовою, у легкій невимушеній формі діти набувають мовних навиків, позбуваються бар’єрів і починають говорити, здобувають практику, адже дітям бракує звичайного побутового спілкування. Тому важливо починати з садочку, важливо спілкуватись українською вдома, на вулицях, в громадських місцях, у школах…». 
20-го червня для школярів Шаланківської ЗОШ було організовано показ другої лялькової вистави за мотивами казки "Червона шапочка". Діяльність лялькового театру допомагає дітям збагатити словниковий запас україномовних слів, творчо мислити, збагачуватися новими знаннями про українську мову та культуру. Завдяки нетрадиційній формі вивчення української мови серед представників нацменшин ми хочемо, щоб діти зрозуміли, що мова – це є благо. І державна українська мова відкриє двері в цій країні. Не володіючи державною мовою – не зможуть займати ні керівні посади, ані навчатися у вишах і в них ця дорога буде обмежена. Лялькові фігури театру це своєрідна мотивація для дітей по вивченню української мови, бо якщо немає мотивації у вивченні державної мови це вже є проблемою. Тоді діти не пов’язують своє майбутнє з Україною, а більше пов’язують майбутнє з іншими країнами Європи.
Після закінчення вистави учні мали змогу безпосередньо поспілкуватися з казковими героями, які оживають, розмовляють і дарують казкову насолоду















Ляльковий театр «Дзвіночок»
В рамках програми «Створюємо інноваційний культурний продукт» від «Українського культурного фонду» 12-го червня для наймолодших глядачів дитячого садочка с. Шаланки зав. бібліотекою-філією Чегіль О.А. та учасниками лялькового театру «Дзвіночок» організовано перший показ лялькової вистави за мотивами казки «Лисиця і журавель». Мета якого - покращення вивчення української мови, розвитку усного мовлення, прищеплення любові до українського фольклору, долучення до скарбів української культури, виявлення творчих здібностей дітей.
Постановка здійснена українською мовою і саме така форма навчання мови вчить і виховує дитину невимушено, м'яко впливаючи на підсвідомість. 

Вихованці ДНЗ з числа представників нацменшин cпівпереживали разом із героями вистави, сміялися, хвилювалися і бурхливо реагували на захоплюючі епізоди. Після закінчення вистави зав. бібліотекою-філією познайомила дошкільнят з дивовижними ляльками, які оживають, розмовляють і дарують казкову насолоду, а дітки ділились своїми враження від вистави та запевнили, що з нетерпінням чекатимуть нових постановок










Центр української культури

В рамках програми «Створюємо інноваційний культурний продукт» від «Українського культурного фонду» у бібліотеці-філії с. Шаланки проведено презантацію Центр української культури "Читай українське, дивись українське, слухай українське", де користувачі бібліотеки з числа нацменшин зможуть отримати об’єктивну та повноцінну інформацію про мовну політику держави, історичне та культурне значення держави та інше. 
      Зокрема перший розділ «Мова-голос нації». В цьому розділі представлені документи історичного характеру стосовно української мови, словники, норматимвно правові документи: Закон про освіту,статті . В другому розділі представлені книги українських письменників для дорослих та 
дітей для заохочення їх до вивчення та спілкування українською мовою. В розділі «Слухай українське» читачі бібліотеки можуть знайти різноманітні українські народні пісні, романси та дитячий фолкльор.

























«На Старт! Увага! Літо!» Канікули з бібліотекою
5го червня до бібліотеки завітали учні 4 их класів Шаланківсьької ЗОШ. де за допомогою простої але захоплюючої гри Дартс поповнювали свої знання про навколишній світ та чудово і весело провели час у бібліотеці.













Сьогодні минає 33 роки із дня найбільшої в історії людства техногенної катастрофи – аварії на Чорнобильській АЕС. Тоді, завдяки неймовірним зусиллям людей, вдалося зробити все можливе і неможливе, аби її наслідки не стали ще масштабнішими.
Нині ми схиляємо чоло перед усіма, хто ціною героїчних зусиль закрив собою світ від СМЕРТІ.
Дякуємо вам, ліквідатори.

Ми у вічному боргу перед вами.
Про ці події згадували сьогодні у бібліотеці філії с. Шаланки. Діти здивовано слухали розповідь про події і розглядали фотографії















25-го Квітня в бідинку культури с. Шаланки пройшла всесільський форум на тему "Місцеве самоврядування та реформа децентралізації". На форумі виступила бібліотекар філії с. Шаланки. Прочитала статтю Володимира Гройсмана про децентралізацію. Громади села сьогодні мали змогу не лише отримати відповіді на свої питання: які зміни чекають на громаду в результаті децентралізації, які перспективи та можливості для розвитку, але й отримати інформаційні матеріали із роз’ясненнями, що таке децентралізація, структура та функції посадових осіб ОТГ, повноваження старости, більше дізнатися про принципи надання адміністративних послуг в ОТГ, про перспективи створення Молодіжної громадської ради, а також конкретні приклади історій успіху вже створених громад.















Читання повинно займати в житті дитини важливе місце. Прилучення до книги - одна з основних завдань художньо-естетичного виховання дитини. Знайомство дитини з кращими зразками світової літератури має починатися з перших років життя. 
Відкриваючи дитині книгу - Ви відкриваєте йому світ. Ви змушуєте його розмірковувати, насолоджуватися і дізнаватися якомога більше. Ви допомагаєте йому добре вчитися в школі і в один прекрасний день знайти цікаву роботу. Але, перш за все, Ви насолоджуєтеся часом, проведеним разом з ним.
Ознайомились з кнгами і з казками діти з дитячого садку. Діти із зажоволенням розказували свої улюблені казки.




15 березня відзначають 171-і роковини визвольної революції Угорщини 1848-49 років. З такою нагодою в бібліотеці-філії с. Шаланки зібралися учні 5-6-их класів підготувати кокарди. На допомогу прийшла Шаркаді Вікторія і вона нас навчила підготувати кокарди з бісеру.
Молодша група з дитячого садка з вихователями завітали і з кольорового бумаги ліпили кокарди.








Немає коментарів:

Дописати коментар

Грантова програма Угорщини "Бібліотека що обєднює" для молодих бібіліотекарів

  Бібліотека що об` єднує Грантова програма була оголошена Угорщиною для молодих бібілотекарів.  Я потрапила між переможців і один цілий м...